Breaking News

Mutluluk Çubuğu Ve Penis Protezi Hakkında Her Şey

 

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezinin günümüzde farklı çeşitleri bulunmakta ve operasyonla tercihe göre takılmaktadır.  Penis protezleri bükülebilir ve şişirilebilir protezlerdir. Ancak farklı olmasına rağmen hangi protezin hastaya takılması gerektiğine hekim karar verir.  İkisi de penis protezi olmasına rağmen farklılıkları vardır.  Penis protezi operasyonu günümüzde sertleşme sorununu tamamen ortadan kaldıran operasyonlardan biridir.

Cinsel yaşamda sorun yaşayan erkekler ve partnerleri penis protez ile bu sorundan tamamen kurtulur.  Penis protezi takılan hastalar ereksiyon sorunu yaşayan hastalardır.  Penis protezi operasyonundan sonra hasta cinsel ilişki yaşamak istediğinde ilişkiye girebilir ve bunu devam ettirebilir.  Mutluluk çubuğu ereksiyon sorunu olan hasta sayısındaki artışın çok olması sebebiyle çok fazla tercih edilen operasyonlardan biridir.  Penis protez operasyonu penis içine medikal bir aparatın yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir.  Operasyondan sonra hastanın sertleşme problemi tamamen ortadan kalkar.

Penis Protezi Çeşitleri

Günümüzde ereksiyon sorunu yaşayan hastalara alternatif tedavi olarak önerilen penis protezi operasyonla takılan bir aparattır. Penis protezi operasyonunda penisin her iki tarafına protez yerleştirilir ve bunlar iki çeşittir.

-Şişirilebilir penis protezi

-Bükülebilir penis protezi

Penis protezin en önemli özelliklerinden biri cinsel ilişki sırasında aktif hale gelmesidir.  Büyür ve istenildiği kadar cinsel ilişki yaşanmasına olanak sağlar.  Ancak mutluluk çubuğu çok fazla tercih edilmesine rağmen her hastaya takılabilen bir protez değildir.  Buna ilk muayene de hekim karar verir.  Penis protezi takılmasına karar verme aşaması diğer tedavilerin denenip başarısız kaldığı durumlardır.  Ancak bazı erkekler için ise tek alternatif penis protezi olabilir.  Penis protezi takılmaya karar verilen hastanın kendisi hangi protezi daha rahat kullanılabilecek ise onun takılması uygun olur.

Penis Protezi Kimlere Takılır?

Mutluluk çubuğu operasyonu ereksiyon sorunu yaşayan yani tıpta erektil disfonksiyon denilen sorunu olan hastalara tedavi amacıyla takılır.  Bu sorun yaklaşık olarak 40 ile 70 yaş arasındaki erkeklerde görülür ve penis protezi genellikle bu yaş aralığındaki erkeklerin talebi üzerine takılır.  Ancak bunun dışında genel olarak ereksiyon sorunu bulunan hasta oranı toplumda yüze 70 civarındadır.  Bu durumdaki hastalara da tercih etmeleri durumunda penis protezi takılabilir.

Penis Protezi Ameliyatı

Mutluluk çubuğu ameliyatı sertleşme sorunu bulunan ve tedavinin cevap vermediği durumda hekim ile ortak karar verilerek takılma zamanı belirlenir.  Penis protezi operasyonu hastaya göre değişiklik gösterir.  Bazı durumlarda 45 dakika gibi kısa bir sürede takılır.  Bazı hastalarda ise bu süre bir buçuk iki saat kadar uzayabilir. Mutluluk çubuğu operasyonundan sonra hasta 2-3 gün hastanede yatırılır.  Bazı durumlarda hastanın daha fazla hastanede kalması gerekebilir.  Bunun nedeni ise damar yolu ile antibiyotik tedavisinin belli bir süre devam etme zorunluluğudur.

Penis Protezi Ameliyatından Sonra Hasta Nelere Dikkat Etmelidir?

Penis protezi ameliyatından sonra hasta doktorun önerilerini dikkatli uygulaması gerekir. Öncelikle ameliyattan sonra yaklaşık 1 hafta ameliyat olan bölge sudan korunmalıdır.  Ayrıca o bölgenin sterilizasyonu oldukça önemlidir.  Hastanın ameliyattan 1 ay kadar bir süre cinsel ilişkide bulunması yasaktır.  Ne zaman cinsel ilişkiye gireceğine kontrollerden sonra doktor karar verir.

Genellikle mutluluk çubuğu operasyonundan sonra komplikasyon görülmez.  Ancak buna rağmen düşmeyen ateş, geçmeyen ağrı ve ameliyat olan bölgede akıntı,  peniste şişlik gibi durumların olması bir enfeksiyonun olduğunu gösterir ve bu durumda mutlaka hekime başvurmak gerekir.  Penis protezi operasyonlarında en önemli risk o bölgede oluşabilecek enfeksiyondur.  Bu nedenle hastanın 3 gün hastanede yatırılması ve damar yolu ile antibiyotik tedavisi alması sağlanır. Olası komplikasyonlar genellikle diyabet hastalarında görülen komplikasyonlardır. Daha fazla bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *